Restoran po franšizi “Novak Café & Restaurant” biće otvoren sutra u Banjaluci, na adresi Put Banjalučkog odreda bb, poznatiji kao put prema spomeniku na Banj brdu ili Rekreativna zona Banjaluka.
Ovo je objavljeno na zvaničnoj Fejsbuk stranici Novak Café & Restaurant.
Iz Incijative Rekreativna Zona Banjaluke rekli su da ova inicijativa nema ništa protiv konkretnog restorana i restoranskog sadržaja u Rekreativnoj zoni.
“Naša borba i dalje ostaje u tome da saobraćajnica ostane pješačko – rekreativna i kontrolisana od strane čuvarske službe i rampe, da restoran za svoje klijente uvede organizovani kombi prevoz, a funkcionisanje saobraćaja ostane u opsegu koji je i do sada bio”, kažu iz Inicijative.

Dodaju da će svako uklanjanje rampe i promjena režima saobraćaja dovesti, prvenstveno, do ugrožavanja pješaka i ostalih učesnika u saobraćaju.
“A to će naravno za sebe povući uništavanje onoga što se već godinama stvaralo kod naših građana, a to je navika rekreiranja, pješačenja i uživanja u prirodnom okruženju svih genereacija.Naša borba u tom smijeru neće prestati, a od svih vas očekujemo da nam i dalje dajete podršku”, poručuju iz ove Incijative
Šehitluci/Banj brdo je najpoznatije banjalučko izletište i nalazi se na južnoj strani grada, i to na 431 metru nadmorske visine.
Sa ovog izletišta se pruža panoramski pogled na grad, a ovaj prostor je bogat šumom, stazama za šetnju i planinarenje, izvorima vode za piće kao i uređenim mjestima za odmor i razonodu.

Podsjetimo da su građani ranije učestvovali u anketi u kojoj su se većinom izjasnili da ne žele automobile u ovoj zoni. Tada je 2883 građana Banjaluke odlučno reklo ne automobilima na Banj brdu/Šehitlucima.
Građani Banjaluke već decenijama dolaze u ovu jedinstvenu zelenu oazu.