Prema informacijama iz ove organizacije a nakon prezentacije monitoringa rada Odbora može se zaključiti da odbor za reviziju NSRS u tom periodu nije na adekvatan način postupao po revizorskim izvještajima, da je odgovoran za gubitak oko milijardu KM javnog novca i da je svojim nečinjenjem obesmislio rad glavne službe za reviziju javnog sektora, te da članovi odbora nisu zastupali opšti interes i nisu opravdali mjesečnu platu od nekoliko hiljada KM.
O tome kako je radio Odbor za reviziju narodne skupštine RS slikovito govori spot koji možete pogledati ovdje
Vezani tekst : Odbor za reviziju NSRS – izgubljena milijarda KM javnog novca !