Poznata banjalučka modna blogerka o stilu Dušanke Majkić

 

Vidim raznorazni modni znalci ocjenjuju stil gospođe Dušanke Majkić pa evo i ja da se priključim mudrovanju.

Prije nego iznesem svoj stav, moram znalce uputiti da se, prilikom kritikovanja nečijeg stila, kritičar mora pridržavati nekoliko osnovnih pravila. To su nepisana pravila, nigdje ih ne možete naći niti naučiti, to ili znate ili ne, posjedovanje tog znanja je manje-više karakterna osobina, jer su posrijedi samo razumijevanje i objektivnost. I to razlikuje pravu kritiku od palamuđenja.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Prvo pravilo je da posmatrate odjeću mimo osobe koja ju nosi. Da razmislite šta to ne valja, ili nedostaje, ili je sasvim u redu sa tim odijevnim predmetom kada bi npr visio na ofingeru ili u izlogu, odvojen od osobe koja ga nosi.

Potom posmatrate taj predmet baš tako, uz osobu koja ga nosi – da li joj pristaje, njenim godinama, kilaži i obliku tijela.
I naposlijetku, da li odgovara prilici, namjeni, da li poštuje ili krši (pisani ili nepisani) dress code i bonton.

U slučaju pomenute gospođe, a uzimajući sve navedeno u obzir, njena odjeća i njen izgled je potpuno odgovarajući.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

 

 

Pod jedan, ona nosi crni sako, bijelu košulju i crvenu leptir mašnu. Šta nije u redu sa tom odjećom? Sve je u redu. To su obični sako (sa zanimljivim reljefnim uzorkom na tufne, dakle ženski sako), košulja i leptir mašna (crvene boje).

Pod dva, njoj to odijelo pristaje, njenim godinama i obliku tijela i njenoj glavi i frizuri i njenom maniru. Kakva god da je ona, činjenica je da joj pristaje, sasvim sigurno bolje nego da je obukla rozu cvjetnu haljinu na karnere.
Pod tri, ona se obukla pristojno, u skladu sa prilikom.

I naposlijetku, ona se potrudila! Razmislila je o tome šta će obući, uložila je trud, to je bio proces. To kakav je finalni rezultat, mnogo je manje bitno, jer je najveći problem u modnim promašajima danas, kršenje osnovnog reda, odnosno neulaganje truda, nepridavanje značaja, nepoštovanje, nepristojnost.

A to da li je ona nekom antipatična, ružna, muškobanjsta, debela, ili je loša osoba i političar, to nije ni u kakvoj vezi s tim kako se obukla, pa budite iskreni i napišite A RUŽNE ŽENE, ne bavite se modom.

Preuzeto sa FB/Bojana Mutić

 

 

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije