Nakon nesreće Anje Ljubojević ponovo kruži njen govor iz NSRS-a: “Ja sam ekstremno brz vozač”

Nakon saobraćajne nesreće u kojoj je učestvovala potpredsjednica Narodne skupštine Republike Srpske Anja Ljubojević iz SNSD-a, na društvenim mrežama ponovo se dijeli snimak njenog ranijeg obraćanja u NSRS-u, u kojem je govorila o brzoj vožnji i oduzimanju vozačke dozvole.

Ljubojević je, prema dostupnim informacijama, upravljala službenim automobilom Audi A3 kada je došlo do nesreće. Mediji su objavili da je vozila pod uticajem alkohola, izgubila kontrolu nad vozilom i prevrnula se na krov na dijelu puta gdje se izvode radovi.

Slučaj je izazvao brojne reakcije javnosti, prije svega zbog pitanja odgovornosti izabranih funkcionera, korištenja službenih vozila i odnosa prema saobraćajnim propisima.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Dodatnu pažnju privukao je snimak iz Narodne skupštine RS, nastao tokom ranije rasprave o stanju bezbjednosti saobraćaja na putevima Republike Srpske. Na dnevnom redu tada je bio izvještaj o bezbjednosti saobraćaja, broju nesreća, radu policijskih presretača i radara, kao i opravdanosti pojedinih ograničenja brzine.

Ljubojević se tada javila za riječ i kritikovala ograničenja brzine na pojedinim preglednim dionicama, navodeći primjer puta kroz Glamočko polje.

“Ja sam ekstremno brz vozač, prošle godine sam ostala i bez vozačke zbog toga. U Glamoču, tamo gdje nema žive duše, gdje je ograničenje 80, vi imate pistu, vozila sam Pola 120, nije to nešto ni pretjerano. Ostala bez vozačke uredno. Jeste to prekršaj, ali na tim cestama i takvim uslovima ne možete mi objasniti da uslovi trebaju biti 80”, rekla je tada Ljubojević s govornice NSRS-a.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Njena izjava sada se ponovo komentariše u kontekstu posljednje nesreće i odnosa nosilaca javnih funkcija prema pravilima koja važe za sve građane.

Iako je u skupštinskoj raspravi govorila o potrebi preispitivanja pojedinih ograničenja brzine, priznanje da joj je vozačka dozvola ranije bila oduzeta zbog prekoračenja brzine danas dobija dodatnu težinu, naročito nakon nove saobraćajne nezgode u kojoj je učestvovala kao funkcionerka i korisnica službenog vozila.

Ostaje otvoreno pitanje da li će nadležne institucije javnosti saopštiti sve okolnosti nesreće, uključujući službene podatke o alkotestiranju, odgovornosti i eventualnim sankcijama.

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije