Predsjednik Vlade Republike Srbije prof. dr Đuro Macut posjetiće danas Banjaluku u okviru nastavka kontinuiranih sastanaka sa predstavnicima Republike Srpske, saopštila je Vlada Srbije.
On će se u Administrativnom centru Republike Srpske sastati sa premijerom Savom Minićem, kao i sa predsednikom Akademije nauka i umetnosti Republike Srpske akademikom Dragoljubom Mirjanićem.
Kako se navodi, nakon toga će premijer Srbije Macut biti inaugurisan u inostranog člana Akademije nauka i umjetnosti Republike Srpske.
Dodaje se da će Macut obići UKC (odeljenje endokrinologije) i sastati se sa direktorom te ustanove Nikolom Šobotom, poslije čega su planirane izjave za medije.