Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik iznio je novu reakciju na društvenoj mreži X povodom telefonskog razgovora sa liderom SDA Bakirom Izetbegovićem. Dodik tvrdi da Izetbegović tokom razgovora nije uspio objasniti svoje ranije izjave, dok lider SDA insistira da se eventualni snimak razgovora objavi u cijelosti.
“Tokom “nervoznog” telefonskog poziva ja sam se smijao, a Bakir se nemušto branio i pravdao na način da nije rekao ni “da” ni “ne”, nekim uopštenim floskulama. Ni u jednom trenutku nije uspio objasniti izrečeno sinoć, kad je pozvao da me sklone nekom silom”, napisao je Dodik na društvenoj mreži X.
Ističe da je umjesto preuzimanja odgovornosti za izrečene riječi, svjedočio pokušajima relativizacije i izbjegavanja suštine prijetnji.
“Zbog toga moj stav ne samo da ostaje isti, već sam nakon ovog razgovora još uvjereniji da je ono što je izrečeno u emisiji bilo veoma jasno i nedvosmisleno. Drago mi je da sam štetočina njihove politike”, tvrdi Dodik na mreži X.
Podsjećamo, Bakir Izetbegović, lider SDA, tvrdi da ga je predsjednik SNSD-a Milorad Dodik, telefonski pozvao nakon njegovog gostovanja na Federalnoj televiziji. Izetbegović navodi da je tokom razgovora ponovio svoje ranije stavove o Dodiku te ga pozvao da objavi kompletan snimak razgovora ukoliko je on zaista sniman.
“Nakon sinoćnjeg intervjua na Federalnoj televiziji, u kojem sam ponovio da se Milorad Dodik mora ukloniti iz politike, onako kako to nalaže sudska presuda, i da je najveća štetočina u Bosni i Hercegovini, danas sam odgovorio na njegov nervozni telefonski poziv. Sve što mislim, što sam i do sada javno govorio o njemu i njegovoj politici, pa i više od toga, ponovio sam mu i tokom telefonskog razgovora”, napisao je na društvenoj mreži X Izetbegović i dodao:
“S obzirom na to da je razgovor od strane Dodika očigledno sniman, pozivam ga da snimak ne cenzuriše, već da ga u cijelosti objavi”.
Takođe, podsjećamo, Bakir Izetbegović, lider SDA, izjavio je, gostujući na Federalnoj televiziji, da se “Milorad Dodik nekom silom mora riješiti”.
“Međunarodna zajednica godinama popušta pred Dodikovim potezima. Permanentno se povlače pred njim. Permanentno mu daju više nego što treba. Taj čovjek je izvan zakona. Za sve ljude u ovoj zemlji vrijedi zakon, samo za Dodika ne vrijedi. Moraće se, na kraju krajeva, ta stvar nekom silom riješiti. Pravosuđe i međunarodna zajednica će morati primijeniti zakone”, rekao je Izetbegović.
Na ovu izjavu reagovao je predsjednik SNSD-a Milorad Dodik, koji je na društvenoj mreži X poručio da se Izetbegović “ohrabrio da mu prijeti” te da je zbog toga odlučio da ga pozove.