Evakuacija se obavlja čamcima i helikopterima, a evakuisano stanovništvo je smješteno u kasarni Kozara, Centru “Zaštiti me”, Centru za socijalni rad i u motelu “Nana”.
Helikopterom je spasen i jedna porodica iz Krmina koja je sinoć odbila evakuaciju.
Za stanovništvo na ugroženim područjima obezbijeđeni su hrana, voda i lijekovi, i oni se dostavljaju čamcima, gdje god je to moguće, imajući u vidu da se brojnim objektima drugačije ne može prići.
Sve raspoložive snage Civilne zaštite su na terenu i pokušavaju da odgovore na pozive ugroženih građana, tako da se akcija pomoći nastavlja.
Iz Gradskog štaba za vanredne situacije ističu da postoji i veliki broj pojedinaca i organizovanih grupa građana koji su ponudili pomoć i u radnom angažmanu, ali i u robi, kao što su pekare i restorani.
Štabu se stalno javlja veliki broj mladih ljudi-volontera koji su spremni da pomognu u teškoj situaciji.
Banjaluka: Uredno snabdijevanje vodom
Vodosnabdijevanje na području grada Banjaluka bilo je uredno prethodnog dana, a ista situacija očekuje se i danas, saopšteno je iz banjalučkog “Vodovoda”.
Iz tog preduzeća navode da kvalitet isporučene vode zadovoljava odredbe pravilnika o higijenskoj ispravnosti vode za piće, a ekipe “Vodovoda” radiće i danas na redovnom pregledu vodovodne mreže.
“Za sada sva postrojenja rade normalno. Ukoliko dođe do daljeg porasta nivoa i mutnoće rijeke Vrbas smanjiće se količine isporučene vode”, navodi se u saopštenju.
Iz “Vodovoda” ističu da je osnovni cilj u ovakvim uslovima da se održi mreža pod pritiskom kako ne bi bio ugrožen kvalitet vode na mreži, što se za sada uspješno ostvaruje.