UNATOČ tome što je Sunce jedno od najznačajnih aspekata našeg života, još uvijek nam nisu poznati svi mehanizmi iza procesa koji se zbivaju na našoj zvijezdi. Znanstvenici cijelo vrijeme pozorno prate te analiziraju događaje na tom užarenom tijelu, a sada su uočili nešto jako neobično.
Mnogi su se nakon gledanja filma Matrix zamislili nad mogućnošću da živimo u nekoj vrsti simulacije, odnosno računalnog programa koji je kreirala naprednija inteligencija. No ova ideja nije nešto novo. S ovim se problem znanstvenici i filozofi "zabavljaju" već stoljećima.
POTRAGA za vanzemaljskim životom već desetljećima u jednakoj mjeri fascinira i znanstvenike i javnost. Prvo smo naša nadanja za ovakvim otkrićem usmjerili prema Mjesecu, a zatim u smjeru Marsa.
Niko ne zna kako će i kada završiti rat u Ukrajini, ali je jasno da Rusija trenutno ne pobjeđuje, odnosno da nije uspjela postići svoj početni cilj - munjeviti udar na Kijev kako bi srušila vladu.