BUKA Portal

Milorad Sarkozy? Malo sutra!

Predsjednik vlade jednog od teritorija kojem je BiH zajednički nazivnik, Milorad Dodik, nedavno je poručio javnosti da će 'zastupnici SNSD-a iz sigurnosnih razloga predložiti donošenje zakona o zabrani nošenja burke i pokrivala za lice koje nose muslimanke'. Kad nešto slično može i Francuska…

Cane Partibrejkers: Ko ne čita neznanje mu sudi

Decu jedino možemo da učimo da misle, ostalo je viša sila na koju ne možemo da utičemo

Чаробни тепих

Као мали слушах многе приче о чаробном тепиху. И као свако послушно дијете вјеровао сам у њих.

O(p)stani

Bosna (i Hercegovina) bez nas može, mi bez nje ne!!

Idem odavde 2

Kad je Deni krenuo u prvi razred, bili smo ponosni. To je velika stvar u životu svakog roditelja. Naročito kada je dijete lijepo i pametno. Naravno – i kada je zdravo. A onda, stižu prve petice. Sretni mamica i tajo rastu kao dijete – sa svakom peticom postaju važniji. I trude se, kao i mali Deni, ta tako potraje. Trajalo je...

- OGLAS -

Idem odavde 3

Došao sam Ovdje, a valja mi ići Odavde. No, zar i nisam došao Ovdje da bih samo jednom pošao? Ali, zašto sam došao Ovdje?  Hm? Šta je ono On rekao? Ah, da! I kad je Gospodar tvoj iz kičmi Ademovih sinova izveo potomstvo njihovo i zatražio od njih da posvjedoče protiv sebe: Zar Ja nisam Gospodar vaš? – oni su odgovarali: Jesi, mi svjedočimo - i to zato da na sudnjem danu ne reknete: Mi o ovome ništa nismo znali  Tako sam ja Tamo posvjedočio protiv samog sebe.

Ispovest ni odavde ni otamo

A doći će i Septembar ! Već 400 godina ne pričam sam sa sobom i nedostajem si jako. Bilo je to juče, kad sam shvatio da nikad neću ozdrviti, kad sam shvatio da moram sebe pronaći, da se moram susresti sa samoslikom i završiti dramatizaciu ove predstave, jer neće biti nikog kome ću nedostajati, uzalud šizofrenija, dijabetizam i alkoholizam, poslije mene sve počinje, osim mene. Šta će mi samopoštovanje i sećanje?  Bio jednom jedan not so working-class junak?

Moja prva stranica

Danas se nisam probudila sa željom da spasim svijet. I nisam se nasmiješila na tu rečenicu kao što sam obično znala da činim jer me ona asocira na TBF i stihove njihove muzike koju volim.

Ostajem ovdje – Nostalgija svjetlosti

« Danas sam zgnječen veličinom neba...» ( Tin Ujević, Nostalgija svjetlosti)

NAJNOVIJE