Opozicija u RS danas odlučuje o kandidatima za izbore, ovo su imena o kojima se govori

U Banjoj Luci danas će biti održan sastanak opozicionih predstavnika, a glavna tema biće dogovor o kandidatima za opšte izbore koji će se održati u oktobru.

Više opozicionih stranaka već je istaklo svoje kandidate za različite funkcije. Iz Pokreta Sigurna Srpska, koji predvodi Draško Stanivuković, potvrđeno je učešće na sastanku, što je za BHRT izjavio Igor Radojičić, član tog pokreta.

Oni će predložiti da Stanivuković bude kandidat za predsjednika Republike Srpske, dok bi Jelena Trivić bila kandidatkinja za članicu Predsjedništva BiH, za šta, prema Radojičiću, postoji podrška unutar stranke.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

S druge strane, kao mogući kandidat ističe se i predsjednik SDS-a Branko Blanuša, što je očekivano s obzirom na njegovu poziciju u najvećoj opozicionoj stranci u RS, ali i njegov dobar rezultat na prijevremenim izborima za predsjednika entiteta.

Ranije je kandidaturu za člana Predsjedništva BiH iz reda srpskog naroda najavio i Nebojša Vukanović, koji je politički bliži Blanuši nego Stanivukoviću. Takođe, Vukanović je godinama kritikovao Stanivukovića, što dodatno otežava postizanje jedinstva unutar opozicije.

Radojičićeva izjava da bi Trivić bila dobar izbor za Predsjedništvo, uz podršku Stanivukovića, sugeriše da se opozicija dijeli na dva bloka. Ishod današnjeg sastanka mogao bi pokazati koji će blok imati veću podršku.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Podjele unutar opozicije u RS mogle bi oslabiti njihove šanse da preuzmu vlast od koalicije predvođene SNSD-om.

Opšti izbori u BiH zakazani su za oktobar, kada će građani birati članove Predsjedništva BiH, zastupnike u Parlamentarnoj skupštini BiH, Parlamentu FBiH, kantonalnim skupštinama, predsjednika RS i poslanike u Narodnoj skupštini RS.

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije