Stotine Beograđana okupilo se večeras na Terazijama odajući počast muzičkoj porodici Dedić – Arsenu, Matiji i Gabi Novak, javlja Fonet.
Dedići su, kako je navedeno na društvenim mrežama u pozivu na večerašnji skup sjećanja, „bili čitav svemir lirskog utočišta za sve nas, čineći jedno veliko srce koje nikada neće prestati da kuca – jer su bili veći i od sebe i nas i Jugoslavije“.
Beograđni su, dok je sa razglasa emitovana muzička zaostavština porodice Dedić i hitovi po kojima se pamte Arsen i Gabi, u tihom mimohodu ostavljali cvijeće i palili svijeće pored Terazijske česme.
„Njihovim odlaskom se završila jedna epoha, ali nije svet koji su stvarali – onaj lepši i bolji svet koji ne sme postati nostalgija već – život“, napisao je na Fejsbuku Marko Oljača iz građanske organizacije Društvo za održivu budućnost „Koraci“.