Nakon veta Cvijanovićeve: NSRS zakazala posebnu sjednicu o zahtjevu za “asistenciju EUFOR-a”

Posebna sjednica Narodne skupštine Republike Srpske, sazvana na zahtjev srpskog člana i predsjedavajuće Predsjedništva BiH Željke Cvijanović, biće održana sutra sa početkom u 16 sati.

Član i predsjedavajuća Predsjedništva BiH Željka Cvijanović preglasana je 12. maja na sjednici kada su druga dva člana Denis Bećirović i Željko Komšić usvojili nekoliko zaključaka kojim se, između ostalog, poziva EUFOR da asistira policijskim agencijama u BiH u hapšenju zvaničnika RS.

Predsjedništvo BiH je održalo vanrednu sjednicu na kojoj je usvojeno i nekoliko zaključaka u vezi sa slučajem „Viaduct“. Takođe, Predsjedništva BiH je donijelo zaključke i o odluci vlasti RS da njemačku ministricu Anu Lirman proglase nepoželjnom u RS.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

“Pokušava se uvlačiti EUFOR u ustavnu krizu, a sam EUFOR je rekao da ne arbitrira i ne vrši nadležnosti policijskih agencija. Nepoznat je motiv da oni pokušavaju da ono što je sam komandant EUFOR-a obznanio, mijenaju odlukama Predsjedništva i to preglasavanjem. Cilj je da se produbi politčka kriza. Ovo je nacionalno pitanje i treba da bude iznad političkih pitanja. Ne mislim da tu ima prostora da neko odigra na opoziciju u RS niti da su oni toliko naivni”, kazao je danas predsjednik skupštine Nenad Stevandić.

Šef Kluba SDS-a Ognjen Bodiroga rekao je danas, da će ova stranka tek donijeti odluku kako će se ponašati na sutrašnjoj posebnoj sjednici Narodne skupštine RS.

Imaćemo Predsjedništvo SDS-a gdje će svi ostvariti uvid u ovaj materijal i donijećemo odluku kojom ćemo zaštiti teritoriju i institucije RS. Nikada nećemo žrtvovati RS radi sebe”, kazao je Bodiroga.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Podsjetio je i na ponudu koju je SDS dao predsjedniku RS Mioradu Dodiku uoči osuđujuće presude koju je donio Sud BiH.

“SDS je prije četiri mjeseca dala ponudu aktuelnoj vlasti da Dodik presudu dočeka kao građanin RS, a ne kao predsjednik tako što bi dao ostavku, a na vanrednim izborima, opozicija uopšte ne bi imala kandidata i tako bi iz ove garniture u RS ponovo imali vlast”, kazao je Bodiroga.

Poručio je da se Dodik trebao ponašati “kao nekada Radovan Karadžić i Nikola Poplašen”.

“Preuzeli su odgovornost i nisu žrtvovali cijeli narod i RS, nego se tiho povukli i pokazali kako treba da se ponaša prvi čovjek RS”, izjavio je Bodiroga i dodao da, ako iko zna šta znači asistencija nekada SFOR-a, a sada EUFOR-a, to je SDS.

Poslanik PDP-a Mirna Savić – Banjac je rekla da preglasavanje nije način i da NSRS o tome treba da raspravlja.

“Glasanje PDP-a sigurno neće biti protiv RS. Nije isključeno ni da ćemo imati zaključke što će biti prilika da se smanji politička šteta”, poručila je.

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije