Zaduženje od 6,5 miliona KM: Pogledajte otvaranje Centra za obuku MUP-a RS u Banjaluci

U rekonstrukciju, sanaciju i adaptaciju postojećih i izgradnju novih objekata i pravljenje novih poligona ranije je u entitetskom parlamentu prihvaćeno zaduženje RS od 6,5 miliona KM.

 

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

 
Centar, u kojem će još trajati radovi, budući da se radi o velikom kompleksu, otvorili su entitetski predsjednik Milorad Dodik, premijerka Željka Cvijanović i ministar unutrašnjih poslova Dragan Lukač, navodeći da je policija u službi građana, a najavljena su i nova ulagnja u njeno dalje opremanje.

 

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Prethodno su bile postrojene jedinice MUPRS-a, a raport su predali Dodiku, nakon čega su intonirane himne RS i Srbije, “Moja Republika“ i „Bože pravde“.

Dodik je rekao da RS niko neće “oteti” policiju, navodeći da je takvih pokušaja bilo ranije, dok je Lukač kazao da je ovo „najsavremeniji centar u regionu, jer će na jednom mjestu, osim polaznika Centra za obuku, biti smještani i pripadnici specijalne policije, jednice za podršku te više organizacionih jednica.

 

Prijemu povodom otvaranja Centra, između ostalih, prisustvovala je i delegacija Glavne uprave MUP-a Ruske Federacije za Moskvu i ministar unutrašnjih poslova Srbije Nebojša Stefanović.

 

 

 

 

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije