Terorizam nema ni vjeru ni naciju

Edogan se u okviru posjete Nigeriji sastao sa predsjednikom te zemlje Muhammedom Buharijem u glavnom gradu Abuji.

Izrazio je zadovoljstvo povodom svoje prve posjete Nigeriji u svojstvu predsjednika Republike Turske te je naglasio kako odnosi dvije zemlje imaju svoje korijene još u 16. stoljeću.

Kazao je kako su Turska i Nigerija dvije prijateljske i bratske zemlje, te dodao kako je Nigerija regionalni i globalni faktor, a ujedno i jedna od deset zemalja koje pružaju najvišu podršku u mirovnim misijama Ujedinjenih naroda (UN).

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

“Tokom sastanka imali smo priliku razgovarati o bilateralnim odnosima, kao i o regionalnim i globalnim dešavanjima. Potpisali smo više sporazuma i protokola a to su dokumenti koji odnose dvije zemlje mogu dovesti na viši nivo”, poručio je Erdogan.

U svom izlaganju Erdogan se također osvrnuo i na okrutne terorističke napade u Nigeriji, kazavši kako se Turska, koja se i sama bori sa problemom terorizma, u tom teškom periodu solidarisala sa stanovnicima Nigerije.

“Postoji nešto što nas kao muslimane posebno žalosti. Kada pogledamo u Irak, Siriju, Nigeriju, Jemen, oni koji ubijaju uzvikuju ‘Allahu ekber’, oni koji bivaju ubijani također uzvikuju ‘Allahu ekber’, što znači da terorizam nema vjeru ni naciju”.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Erdogan je istakao kako se povezivanjem terorističkih organizacija sa određenom vjerom ili etničkom grupom  radi u korist terorizma, te dodao kako je Turska uvijek spremna na saradnju sa Nigerijom kada je u pitanju borba protiv terorizma, navodi trt. 

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije