Kafa sa Bukom biće održana u Gračanici u restoranu “Kod hodže” sa početkom od 12 časova u ponedjeljak 16.11.
Na kafi će uz građaane biti prisutni svi lokalni mediji i web portali i slično
Kafu sa Bukom organizujemo u saradnji sa NGG – Pokret Građana Gračanice.
Kafu sa BUKOM u Lukavcu organizujemo u ponedjeljak 16. novembra u 15 časova u Domu kulture. Druženje organizujemo u saradnji sa UG ” Nova romska nada”
Ono što kroz Kafe sa Bukom želimo naglasiti jeste da bez aktivnog pojedinca nema aktivnog društva, ali i da lajk nije dovoljan! Zbog toga Buka, pored prednosti novih medija, želi ukazati i na ograničenja internet aktivizma.
Podsjetimo da je Buka karavan obišao više od dvadeset gradova i opština u Bosni i Hercegovini.
Kroz svoj rad magazin BUKA želi da ukaže na mogućnosti novih medija u pružanju podrške građanskim inicijativama i akcijama.
U situaciji kada je sloboda govora ugrožena, kada se na medije vrši politički i finansijski pritisak, kada je zastrašivanje novinara sve učestalije, kada su mediji podijeljeni po političkoj i etničkoj liniji, kada novinari pribjegavaju autocenzuri, a svega nekolicina medija ostaju profesionalni u izvještavanju o mnogobrojnim problemima, uključujući korupciju, socioekonomske probleme, kršenje ljudskih prava, govor mržnje, ekološke i druge probleme, organizacije koje ukazuju na ove probleme i traže rješenja za njih ne dobijaju dovoljno prostora u medijima ili, još gore, bivaju sistematski diskreditovane.
Zbog toga su potrebni novi modeli medijskog djelovanja – djelovanja u interesu javnosti. Takvi mediji su mogući jedino aktivnom saradnjom i dijalogom između medija i publike.
Unazad 15 godina, medijski projekat Buka djeluje upravo na ovaj način, pristupajući temama od javnog interesa kroz aktivan angažman. Kroz printani magazin, televizijsku emisiju i web portal 15 godina obrađujemo najvažnije probleme našeg društva.
Više o kafama sa Bukom u tekstu Pozivamo te na kafu sa Bukom