U zračnim napadima Izraela povrijeđeno 46 Palestinaca

Izrael je izvršio najmanje 60 zračnih i pomorskih napada na Gazu, pri čemu je povrijeđeno 46 Palestinaca, javlja Anadolu Agency (AA).

Glasnogovornik Ministarstva zdravstva Palestine Esref al-Kudra potvrdio je da je prema prvim procjenama najmanje 46 osoba povrijeđeno.

Očevici navode da su ratni avioni Izraela najviše bombardovali stambena naselja u Gazi.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Kako je sinoć grupa Palestinaca protestovala protiv izraelskih zračnih napada, izraelski vojnici su intervenisali bojevom municijom, pri čemu je povrijeđeno deset Palestinaca, koji se nalaze na liječenju.

Član Centralnog komiteta političkog pokreta Fatah Hasan Ahmed snažno je osudio napade Izraela, te kazao da je Izrael vrši ratni zločin.

“Izrael vrši sistematsko ubijanje i genocid nad palestinskim narodom. Ovi krvavi napadi moraju biti zaustavljeni i Izrael se mora pridržavati međunarodnog prava”, rekao je Ahmed.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

On je također kritikovao međunarodnu zajednicu zbog ignorisanja događaja koji se odvijaju na Zapadnoj Obali i u Gazi.

U posljednja 24 sata poginule su 24 osobe u izraelskim napadima.

 

 

 

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije