Banjaluka: Dug za komunalnu naknadu 28,4 miliona KM

Načelnik Odjeljenja Branislavka Jovandić istakla je da od tog iznosa najviše duguju fizička lica za komunalnu naknadu za stambeni prostor u iznosu 11.333.155 KM.

Jovandićeva je precizirala da je ukupan dug pravnih lica za komunalnu naknadu za poslovne prostore iznosio 6.695.277 KM, a dug za poslovne prostore koji plaćaju fizička lica 10.385.655 KM.

Ona je rekla da je u 2013. grad Banjaluka fakturisao obveznicima na ime komunalne naknade 5.712.968 KM, a naplatio 3.108.441 KM.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

“Za 2014. je izdato 43.357 rješenja, što predstavlja potraživanja u iznosu od 6.009.516 KM”, rekla je Jovandićeva i dodala da za prvi kvartal ove godine potraživanja iznose 1.502.379 KM, a da je naplaćeno 795.839 KM, od čega se veći dio uplata odnosi na obaveze iz posljednjeg kvartala prošle godine.

Jovandićeva je istakla da grad Banjaluka dostavlja redovno opomene za potraživanja od fizičkih i pravnih lica.

“Ukoliko ne plate navedeni iznos u datom roku, grad podnosi tužbe za naplatu duga Osnovnom sudu Banjaluka putem Pravobranilaštva Republike Srpske”, precizirala je Jovandićeva.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

 

 

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije