Kršćanski demonstranti blokirali su glavni autoput u Lahoreu, a policija je bacila suzavac kako bi ih rastjerala. Demonstranti su zahtijevali pomoć vlade.
Glasnogovornik vlade Pervaiz Rašid obećao je da će im vlada pomoći u ponovnoj izgradnji kuća, ali su kršćani izrazili nezadovljstvo s načinom na koji se vlada nosila s incidentom.
– Oduzeta mi je sva životna ušteđevina – rekao je Jusuf Masih. On je rekao da je vladino obećanje da će svakoj porodici dati 200.000 rupija (2.000 dolara) kompenzacije žalosno.
Incident se dogodio u petak nakon što je musliman optužio kršćanina za svetogrđe, djelo koje se u Pakistanu kažnjava doživotnim zatvorom ili smrću.
U subotu, bijesna skupina muslimana spalila je oko 170 kuća, podsjetio je AP.
Kršćanin se nalazi u policijskom pritvoru, a pokrenuta je istraga o tvrdnjama protiv njega.
Uhapšeni se nalaze pod istragom zbog podmetanja požara, pljačke, krađe i terorizma.
Pakistanska policija često hapsi demonstrante kako bi umirila javnost, ali oni rijetko budu osuđivani.