Amerikanci nemaju pojma o Evropi!

‘Amerikanci ne shvataju Evropu. Oni imaju uobičajen stav, prema kojem su, ponekad, sjedinjene evropske države isto što i Sjedinjene Američke Države. Oni nemaju pojma’, rekao je  poslanik torijevaca u britanskom parlamentu Bernard Jenkin.

Drugi euroskeptik iz redova torijevaca Peter Bone rekao je da bi pomoćnik američkog državnog sekretara Phillip Gordon trebao da ‘gleda svoja posla’ i da pitanje o kojem je govorio ‘nema nikakve veze sa Amerikom’.

Prema njegovim riječima, to bi bilo isto kao kada bi neko Njemačkoj ili Francuskoj govorio kako treba da vode svoje poslove.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

On kaže i da se tako nešto ne očekuje od visoko rangiranog zvaničnika u SAD i nada se da će ga predsjednik Barack Obama opomenuti vrlo brzo.

Pomoćnik američkog državnog sekretara Phillip Gordon juče je izrazio zabrinutost zbog eventualnih posljedica ukoliko bi Velika Britanija istupila iz EU.

On kaže da je britanski glas unutar EU od suštinskog značaja za SAD te da je članstvo Londona u evropskom bloku u interesu Amerike.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Britanski premijer David Cameron, koji je pod pritiskom euroskeptika iz Konzervativne stranke, rekao je ranije da podržava britansko članstvo u EU, ali da želi ‘novi dogovor’ koji podrazumijeva odustajanje od ključnih pitanja.

Rezultati nedavnih anketa pokazuju da su Britanci za izlazak zemlje iz EU, jer smatraju da se Brisel miješa u domaća pitanja i da se razbacuje novcem u vrijeme kada se uvode mjere štednje.

 

 

 

 

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije