Uz velike hvale Messiju i Ronaldu, koji su obilježili 2012. godinu, spomenuti list istakao je kako je hrvatski reprezentativac Luka Modrić veliki promašaj madridskog Reala.
“AS” je na vrh liste najvećih razočarenja stavio upravo Modrića, kojeg je Real za 30-tak miliona eura doveo iz Tottenhama, te Alexa Songa kojeg je Barcelona od Arsenala kupila za 19 miliona.
“Luka Modrić i Alex Song su najveća razočarenja do sada. Koštali su 30-tak, odnosno 19 miliona eura, a nisu odigrali ni 50 posto minuta ove sezone. To je daleko ispod svih očekivanja”, piše AS.
Modrić je u četiri mjeseca otkako je u Realu odigrao 13 utakmica Primere, od čega je pet puta ulazio s klupe, nastupio je u pet utakmica Lige prvaka, te tri u Kupu Kralja i jednom u Superkupu.
U 22 susreta zabio je tek jedan pogodak i dva puta asistirao.
Što se Songa tiče, tu nema ništa novoga. Rijetki pamte kada se Kataloncima isplatilo neko pojačanje dovedeno iz redova Arsenala.