Program Manifestacije Noć Istraživača u Banjaluci

Na konferenciji je zvanično predstavljen program manifestacije i zaštitni znak banjalučke Noći istraživača – ribe koje plove vazduhom.

“Noć istraživača koja će se održati u Banjaluci 28. septembra predstavlja najveću i najzabavniju promociju nauke i naučnika na svijetu namjenjenu populaciji svih starosnih doba i obrazovnih profila. Na ovaj način Banjaluka će se pridružiti velikom broju evropskih gradova u kojima se ova manifestacija, uz veliku posjećenost, obilježava još od 2005. godine”, istakli su organizatori.

 

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

(Press konferencija u subotu)

 

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Program manifestacije

Park Petar Kočić i Trg Krajine

18:00 – 18:30 Ceremonija otvaranja manifestacije

17:00 – 22:00 Mali naučnici: pravljenje balona od sapunice, igre, kvizovi i radionice za djecu

18:30 – 23:00 Takmičenje srednjih škola: interaktivni naučni projekti

18:30 – 23:00 Sajam nauke: predstavljanje naučno-istraživačkog rada institucija, firmi i organizacija

18:30 – 23:00 Zabavno-naučni park: prezentacije i demonstracije naučno-istraživačkog rada naučnika i istraživača iz zemlje, regiona, dijaspore i Evropske Unije.

18:30 – 23:00 Info kutak: put u Evropu i svijet / Izložba dječijih radova na temu “Nauka je magija”

Banj Brdo/Šehitluci

19:00 – 21:00 Lov na blago

20:00 – 22:00 Noćno nebo i let balonom

20:00 – 22:00 Astronomija, vremenska prognoza, seizmologija

Dom omladine

23:00 – 03:00 Science Party: Bez žurke nema nauke!

Organizatori pozivaju mališane i njihove roditelje da im se pridruže i učestvuju u sljedećoj radionici na temu „Nauka je magija“ u Merkator centrukoja se održava sutra od 17 do 19h i na taj način postanu učesnici ove manifestacije.

Detaljnije informacije su dostupne na internet stranici www.nocistrazivaca.ba.

 

Vezan tekst:

Noć istraživača u Banjaluci

 

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije