Doboj: Završeno treće kolo, naziru se favoriti

Ruski “Čehovski medvedi” pobjedili su bjeloruski “Dinamo” rezultatom
34:28 (19:15), dok su slovenački „Cimos” i mađarski „Pik Seged” igrali
neriješeno 26:26 (13:10).

Nakon trećeg odigranog kola, na tabeli prve takmičarske grupe
“Barselona” je prva, a “Čehovski medvedi” drugi. Obje ekipe su sa po
šest osvojenih bodova, dok je “Dinamo” treći sa tri boda, a “Vardar”
četvrti bez bodova.

Na tabeli druge takmičarske grupe, prva je ekipa “Ademar Leon” sa šest,
drugi je „Pik Seged” sa četiri boda, treći „Cimos” sa jednim bodom i
četvrta „Sloga” bez bodova.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Najbolji strijelci turnira nakon trećeg kola jsu Vladimir Petrić iz
ekipe “Vardara” i Miloš Pešić iz “Sloge”, obojica sa po 13 postignutih
golova, a iza njih su Mario Gutierez i Raul Nantes iz ekipe “Ademar
Leon”, obojica sa po 12 postignutih golova.

U četvrtom kolu danas od 17.30 časova sastaju se “Pik Seged” – “Ademar
Leon”, od 19.15 “Sloga” – “Cimos” i od 21.00 “Barselona” – “Čhovski
medvedi”.

Na turniru, koji se održava na Gradskom poligonu malih sportova u
Doboju, po tradiciji učestvuje osam ekipa, a sve ekipe su podijeljene u
dvije takmičarske grupa i prva četiri kola se igraju po bod sistemu, a
peto kolo za plasman ekipa. Šampionsku titulu brani “Barselona”.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Turnir je uvršten u takmičarski kalendar Evropske i Svjetske rukometne Federacije.

Tradicionalni pokrovitelji turnira su Vlada Republike Srpske i grad Doboj.
 

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije