U drugom kolu slobodne su bile ekipa “Čehovskih medvjeda” iz Rusije i španska “Barselona”.
Najbolji strijelac turnira je igrač domaće “Sloge” Miloš Pešić sa 13
postignutih golova, a slijede Mario Gutierez i Raul Nantes, oba iz ekipe
“Ademar Leon”, sa po 10 postignutih golova.
Nakon drugog kola, na tabeli prve takmičarske grupe ekipa “Barselone”
je prva sa tri boda, na drugom i trećem mjestu su ekipe “Čehovskih
medvjeda” i “Dinamo”, takođe sa po tri boda, dok je “Vardar” četvrti bez
bodova.
Na tabeli druge takmičarske grupe prva je ekipa “Ademar Leon” sa šest, a
drugi je “Pik Seged” sa tri boda, dok su “Sloga” i “Cimos” treći,
odnosno četvrti, bez bodova.
U trećem kolu, danas od 17.30 časova, sastaju se “Vardar” -“Barselona”,
od 19.15 časova “Čehovski medvjedi” – “Dinamo” i od 21.00 “Cimos” –
“Pik Seged”. Slobodni su “Ademar Leon” i “Sloga”.
Na turniru koji se igra do subote, 25. avgusta, tradicionalno učestvuje
osam ekipa podijeljenih u dvije takmičarske grupe koje prva četiri dana
igraju po bod sistemu, a petog dana igraju se Finalni susreti.
Šampionsku titulu brani “Barselona”.
Pokrovitelji turnira, koji je uvršten u takmičarski kalendar Evropske i
Svjetske rukometne federacije, su Vlada Republike Srpske i grad Doboj.