Zlato za Milicu Mandić!

Ona je bila bolja od An-Karloin Žraf iz Francuske rezultatom 9:7.

Mandićeva
je u prvoj rundi dobila Taligitu Krouli sa Samoe sa 16:2, u
četvrtfinalu Meksikanku Mariju del Rosario Espinose, olimpijsku
šampionku sa 6:4. U polufinalu bila je bolja od Anastasije Barišnjikove
sa 11:3 i tako obezbijedila najmanje srebrnu medalju.

Vodila se
veoma napeta i neizvesna borba. Francuskinja je na početku prve runde iz
kontre pokušavala da zada udarac u glavu, udarcem u oklop je povela sa
1:0, ali Milica odmah uzvraća za 1:1.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Mandićeva na isti način
prelazi u vođstvo na startu druge runde. Francuskinja dolazi do
izjednačenja, ali Milica ubrzo osvja 3 poena i vodi sa 5:2. An-Karloin
osvaja dva uzastopna poena i smanjuje rezultat na 5:4.

U trećoj
rundi su se nizali naizmjenični udarci, borba je poen za poen. Pri
rezultatu 8:7 za Milicu, trener Francuskinje je uložila primjedbu, koja
nije usvojena. Mandićeva je u finišu zadala još jedan udarac protivnici i
osvojila zlatnu medalju.

Ovo je treća medalja za Srbiju na Igrama u Londonu.

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije