Jamajki prvo sprintersko zlato

Frejzer-Prajsova je tako Jamajki donijela prvo sprintersko zlato na
Igrama u Londonu, dan pred dugo očekivani okršaj njenih sunarodnika
Juseina Bolta i Johana Blejka u finalu iste discipline.

Ona je
do nove titule došla u vremenu od 10.75, sa tri hiljaditinke prednosti u
odnosu na Amerikanku Karmelitu Džeter, dok je bronza pripala Veroniki
Kembel-Braun sa Jamajke, koja je u cilju imala vrijeme od 10.81.

Staza
je nevjerovatno brza, veoma sam uzbuđenja. Dvije godine sam imala uspone i
padove, ali je sada osećaj sjajan. U Pekingu sam bila baš mlada, a sada
sam bila dosta nervozna jer sam znala da sam favoritkinja
”, rekla je Frejzer-Prajsova, koja je bila suspendovana na šest mjeseci 2010. godine, kada je bila pozitivna na oksikodon.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Prije Jamajčanke, poslednja atletičarka koja je uspjela da odbrani titulu
na 100 metara bila je Amerikanka Gejl Divers, koja se okitila zlatom
1992. godine u Barseloni, pa u Atlanti četiri godine kasnije.

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije