Frejzer-Prajsova je tako Jamajki donijela prvo sprintersko zlato na
Igrama u Londonu, dan pred dugo očekivani okršaj njenih sunarodnika
Juseina Bolta i Johana Blejka u finalu iste discipline.
Ona je
do nove titule došla u vremenu od 10.75, sa tri hiljaditinke prednosti u
odnosu na Amerikanku Karmelitu Džeter, dok je bronza pripala Veroniki
Kembel-Braun sa Jamajke, koja je u cilju imala vrijeme od 10.81.
“Staza
je nevjerovatno brza, veoma sam uzbuđenja. Dvije godine sam imala uspone i
padove, ali je sada osećaj sjajan. U Pekingu sam bila baš mlada, a sada
sam bila dosta nervozna jer sam znala da sam favoritkinja”, rekla je Frejzer-Prajsova, koja je bila suspendovana na šest mjeseci 2010. godine, kada je bila pozitivna na oksikodon.
Prije Jamajčanke, poslednja atletičarka koja je uspjela da odbrani titulu
na 100 metara bila je Amerikanka Gejl Divers, koja se okitila zlatom
1992. godine u Barseloni, pa u Atlanti četiri godine kasnije.