Šlek pozitivan, ispao sa Tura

UCI je objavio da se zabranjeni diuretik “ksipamid” bio u uzorku za antidoping test uzetom 14. jula.

Ekipa RadioŠek Nisan Trek je potom objavila da se Šlek povukao iz trke.

Šlek je u generalnom plasmanu bio 12. posle 15 etapa, sa zastatkom od 9 minuta 45 sekundi iza voećeg Viginsa.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Kazna za nadjeni diuretik varira od opomene do dve godine zabrane takmičenja.

Po rečima stručnjaka, “ksipamid” se koristi za lečenje otoka i
hipertenzije. Ali, sumnja se da se diuretici daju i sportistima, uz
transfuziju krvi.

Šlek, 32-godišnji vozač RadioŠek Nisan Treka, bio je treći na prošlogodišnjem Turu.

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije