35 godina rada Studenstkog pozorišta iz Banjaluke

Na Elektrotehničkom fakultetu u Banjaluci u ponedjeljak, 5. marta, u 9 časova biće otkrivena ploča povodom 35 godina od osnivanja Studenskog pozorišta ovog grada.

Ploču koja će biti postavljena ispred čuvene učionice broj 14. svečano će otkriti rektor Univerziteta u Banjaluci Stanko Stanić.

U učionici broj 14 banjalučki KSET održavao je žurke, a grupa zaljubljenika u pozorišnu umjetnost je 19. februara 1977. godine u njoj održala audiciju za prijem prvih članova u Studentsko pozorište iz Banjaluke.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

36. sezona Studentskog pozorišta iz Banjaluke započeće 9. marta sa njihovom najigranijom predstavom “Sutra je ispit”. Predstava će biti održana u Gradskom pozorištu Jazavac sa početkom od 20 časova.

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije