Pakistan: Srušili Bin Ladenovu vilu

“Bezbednosne snage, uključujući vojnike, nastavile su tokom noći sa
rušenjem vile, koje je započeto sinoć”, rekao je agenciji Frans pres
nemenovani policijski zvaničnik, dodajući da će se radovi nastaviti
tokom dana.

Nekoliko stotina policajaca i vojnika blokirali su pristup
vili, dovezli tešku mehanizaciju i zabranili novinarima da fotografišu i
približavaju se ovoj lokaciji u predgrađu Abotabada, naveli su očevici.
U kući se ubijeni vođa Al Kaide skrivao sve dok ga u maju nisu ubili
američki specijalci.

Lider terorističke organizacije Al Kaida
je nekoliko godina živeo u ovoj vili sa svoje tri žene i devetoro dece,
sve dok ga američki specijalci nisu ubili 2. maja prošle godine, u
operaciji izvedenoj bez znanja Islamabada.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Amerikanci su bacili
njegovo telo u more, kako bi sprečili okupljanja simpatizera na grobu
čoveka koji je bio “mozak” napada izvedenih u SAD 11. septembra 2001.
godine, podseća AFP.
Međutim, ubrzo pošto je Bin Laden ubijen,
njegovu kuću su svakodnevno počele da obilaze stotine posetilaca, zbog
čega su se pakistanske vlasti uplašile da bi ona mogla da postane
turistička atrakcija, ili čak svetilište, ukoliko je ne sruše.

Pakistanske vlasti ipak nisu dale zvanično objašnjenje zbog čega se taj objekat ruši, navodi francuska agencija.

“Proći će izvesno vreme dok vlada odluči za šta će se koristiti teren
ne kom se nalazila vila”, rekao je neimenovani bezbednosni zvaničnik,
dodajući da bi bila dobra ideja da se tu zasadi povrće, dok stanovnici
smatraju da bi bolje bilo da se na tom mestu izgradi škola.

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije