Vučić: Sankcije mogu doći i za neke na većim funkcijama u regionu

 

"Dobio sam danas neformalni izvještaj od amerićke ambasade o odluci SAD o sankcijama. Oni su njih optužili prije svega za ilegalnu trgovinu. Na kraju će ih optužiti što ne poštuju granicu između Kosova i Srbije, ali to je već njihova stvar neću da ulazim dok ne vidim šta stvarno piše. Ako postoje neke ozbiljne optužbe, naši državni organi će ih i te kako ispitati", kazao je Vučić i dodao:

"Ali, plašim se da ćemo uskoro takav papir da dobijemo i za neke u regionu na mnogo većim funkcijama".

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Sačekajmo, kaže on, da vidimo.

"Sve što dobijemo sa bilo kojim pokazateljem da je neko izvršio krivično djelo, naši nadležni organi će biti spremni da istog sekunda i u potpunosti to provjere", rekao je Vučić.

SAD su stavile na listu sankcija Milana Radoičića, Zvonka Veselinovića i još 11 sa njima povezanih osoba zbog povezanosti sa organizovanim kriminalom.

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije