Na istoku Ukrajine traju sukobi ukrajinske vojske i proruskih separatista, a lokalni izvori javljaju da je najmanje devet civila poginulo, a jedna trudnica ranjena u prekjučerašnjem artiljerijskom napadu na zgradu osnovne škole u mjestu Petrovskiy Rayon u Donjeckoj oblasti, prenosi Anadolu Agency (AA).
Na zgradu osnovne škole je pao artiljerijski projektil, a stradli civili su bili slučajni prolaznici.
Svjedoci sukoba u toj regiji Donjecke oblasti javljaju da je meta napada bio i jedan trafo i da je mjesto već dva dana bez struje.
Uporedo s tim, najmanje četiri osobe su poginule u napadu koji se također, desio u nedjelju, a riječ je o artiljerijskom napadu na jedan minibus u pokretu. Napad se desio na udaljenosti od škole koja je prethodno bila meta, a minibus je u potpunosti devastiran od dejstva projektila.
Ukrajinska vojska je i u proteklim satima intenzivirala je antirterorističke napade u Donjeckoj oblasti, a najžešće borbe se vode u mjestima Avdeyevka i Maryinka.