“Mi nismo apsolutno idealno društvo, nismo model država. Imamo probleme i znamo za njih, mi smo mlado građansko društvo i mlada demokratija koja je u razvoju”, rekao je Medvedev.
On je istakao da i pored svega toga smatrati Rusiju autokratijom i da je zemlja u kojoj se ne poštuju ljudska prava nije tačno i ozbiljno, prenijela je agencija Itar Tas.
Prema njegovim riječima, rusko društvo imalo je različite stavove u vezi sa nastupom benda Pussy Riot u Hramu Hrista Spasitelja u Moskvi i ne postoji jedno apsolutno ispravno gledište.
Međutim, kaže Medvedev, neosporno je da se moraju poštovati odluke pravosudnog sistema, a odluka suda je bila da budu članice benda kažnjene onako kako su kažnjene i tu više nema diskusije.