Dokumenta koja će se sada objaviti odnose se i na Srbiju, a tu su i zapisi dvojice njegovih savjetnika, dokumenti vezani za njegov oproštajni govor i druga pitanja.
Biće objavljene i bilješke savjetnika Majkla Voldmana, koji je pisao govore Klintonu, i savjetnika za domaću politiku Ajra Magazinera.
Novi set dokumenata sadrži skice Klintonovih govora, podatke o načinu na koji će se rješavati klimatske promjene, o republikanskim oponentima i medijima.
To je drugi set dokumenata koji su počeli da se objavljuju od februara.
Oni su dio od oko 30.000 stranica prikupljenih dokumenata, koji će biti javno distribuisani narednih sedmica.
Do sada je objavljeno oko 8.000 stranica predsjedničke dokumentacije Bila Klintona, što je dio od oko 30.000 stranica iz predsjedničke biblioteke u Litl Roku, u saveznoj državi Arkanzas.
Sa dokumenata koja će biti objavljena oznaka povjerljivosti je skinuta u januaru 2013.