Orban: Briselska bahatost je na vrhuncu

Mađarski premijer Viktor Orban oštro je komentarisao posljednja događanja u Briselu, opisavši ih riječima: “Briselska bahatost je na vrhuncu”. Orban je u objavi na društvenim mrežama kritikovao odnos Evropske unije prema pristupanju Srbije, istovremeno poručivši kako Mađarska neće učestvovati u finansiranju Ukrajine te je spreman ostati u Briselu “koliko god bude potrebno” kako bi odbranio svoj stav, prenosi hirado.hu.

Orban se osvrnuo na samit EU-Zapadni Balkan održan u srijedu, koji je, kako je rekao, pripremljen tako da predsjednik Srbije ni došao. Prema njegovim riječima, to nije iznenađenje jer Srbiju, koja je kandidat za članstvo od 2012. godine, “godinama zavaravaju” bez konkretnog napretka u pristupanju, uz izgovore o problemima s vladavinom prava. Mađarski premijer povukao je paralelu s Ukrajinom, gdje briselski zvaničnici, kako je primijetio, nisu pronašli slične prepreke.

“Predsjednik Vučić je dobro postupio što nije učestvovao u ovoj predstavi. A sramota je Unije i briselskih birokrata koji su sazvali samit što značajan dio država članica juče nije ni došao u Brisel”, poručio je Orban.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Komentarišući današnja događanja, naglasio je kako se bahatost nastavlja. “Birokrate se zaklinju da ne možemo ići kući dok se ne riješi finansiranje Ukrajine. Odnosno, finansiranje rata”, napisao je Orbán, odlučno poručivši kako Mađarska u tome neće učestvovati.

“Bićemo ovdje dok god bude potrebno. Nekoliko neprospavanih noći nije kraj svijeta. Sigurno je bolje od rata”, zaključio je mađarski premijer

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije