EU trenutno neće donositi odluke o novim pristupnim pregovorima

Predstavljajući vladinu deklaraciju poslanicima Bundestaga, Merkel je kazala da će Hrvatska najvjerovatnije polovinom 2013. godine postati nova članica Evropske unije.
           
“Mi, u ovom momentu…….nećemo donositi odluke o početku pristupnih pregovora s drugim zemljama. Za to, prema našem mišljenju, još nije došlo vrijeme”, rekla je Merkel ne pominjući pojedinačno nijednu balkansku državu, javio je Tanjug.
         
Merkel je, takođe, rekla da u buduće treba brižljivo provjeriti da je kandidat za pristup EU sposoban za ispunjavanje standarda, vezanih za konkurentnost.
         
To je neophodno, rekla je Merkel, navodeći da će tako u Evropi moći da i dalje zaista da egzistiraju evropski standardi i vrijednosti.
 
Merkel je, u svojoj deklaraciji pred današnji samit šefova država ili vlada EU u Bruxellesu, povezala dalju finansijsku pomoć evropskim zemljma s upravo kokurentskom sposobnošću primaoca, koja treba da jača kroz reforme,
          
Ona je, takođe, istakla da pomoć mora biti ciljana i ograničena i ponovila da Njemačka i dalje odbija kolektivizaciju dugova.
 
Merkel se u deklaraciji, u kojoj su dominirale privredne teme, euro – i dužnička kriza, zalagala da se privredna politika bolje i čvršće koordinira i založila za borbu, prije svega, protiv nezaposlenosti mladih ljudi u EU.

 

 

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

 

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije