Kompanija Coca-Cola saopštila je da će ove jeseni na tržište uvesti novo gazirano piće po Trampovim standardima, odnosno Coca-Colu pravljenu od pravog šećera od trske.
Iako je nakon Trampovih kritika rukovodstvo fabrike bilo suzdržano u pogledu izjava, iz Atlante je saopšteno da će najesen kompanija lansirati novu linija proizvoda koji će biti napravljeni od američkog šećera od trske.
“Ovaj dodatak je osmišljen da upotpuni snažan osnovni portfolio kompanije i ponudi više izbora za različite prilike i preferencije”, naveli su.
Izvršni direktor kompanije James Quincey rekao je kako će se Coca-Cola definitivno potruditi da dodatno istraži preferencije potrošača, prenosi Klix.
Coca-Cola trenutno koristi kukuruzni sirup s visokim udjelom fruktoze za zaslađivanje svojih proizvoda u SAD-u, dok se šećer od trske koristi u drugim zemljama uključujući Meksiko.
Predsjednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Trump izjavio je sredinom jula da je kompanija Coca-Cola pristala koristiti “pravi šećer od šećerne trske” kao zaslađivač u svojim napicima koji se prodaju na američkom tržištu, nakon njegovih razgovora s predstavnicima te firme.
“Razgovarao sam s Coca-Colom o korištenju prave šećerne trske u Coca-Coli u Sjedinjenim Državama, i oni su pristali na to. Zahvaljujem svima koji su donijeli ovu odluku u okviru kompanije Coca-Cola”, poručio je Trump putem društvene mreže Truth Social.