Bišop: Džihadisti prave "prljavu bombu"

Bišopova je rekla da “Islamska država” prikuplja radioaktivni materijal iz bolnica i naučnih ustanova u gradovima koje je osvojila, objavio je list “Austrelijen” /The Australian/.

Prema njenim riječima, “Islamska država” pokušava da se domogne i hemijskog oružja i u tu svrhu džihadisti angažuju stručnjake i naučnike.

Bišopova je rekla da su militanti već koristili hlorin u napadima na iračke gradove, prenosi agencija TASS.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

“Prljava bomba” je oružje gdje je oko jezgra klasičnog eksploziva postavljen radioaktivni materijal s ciljem kontaminacije ili “prljanja” što većeg područja.

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije