Biden: Tri američka vojnika ubijena, mnogi ranjeni

– Bile su to prve američke žrtve u mjesecima napada proiranskih grupa američkih snaga širom Bliskog istoka usred izraelskih napada na Gazu

COLUMBIA (AA) – Predsjednik Sjedinjenih Američkih Država Joe Biden saopćio je da su najmanje tri američka vojnika ubijena, a mnogo njih ranjeno u napadu dronom u Jordanu, a napad je pripisao militantnim grupama koje podržava Iran, javlja Anadolu.

Bile su to prve američke žrtve u mjesecima napada proiranskih grupa američkih snaga širom Bliskog istoka usred izraelskih napada na Gazu.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Biden je rekao da će Sjedinjene Države odgovorni snositi odgovornost na način na koji to SAD izabere.

Napad se dogodio na sjeveroistoku Jordana, u blizini granice sa Sirijom.

Nije bilo hitne reakcije Jordana, kraljevine koja graniči s Irakom, Izraelom, palestinskom teritorijom Zapadne obale, Saudijskom Arabijom i Sirijom.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Američke trupe dugo koriste Jordan kao bazu gdje je stacionirano oko 3.000 američkih vojnika.

Od početka izraelskih napada na Pojas Gaze, američke snage u Iraku i Siriji suočile su se s napadima proiranskih grupa.

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije