NBA: Dončićev najbolji učinak u dresu Lakersa za pobjedu protiv Denvera

Slovenski košarkaš Luka Dončić prikazao je svoju najbolju partiju otkako je u sjevernoameričkoj NBA ligi postao član Los Angeles Lakersa. Sa 32 poena, 10 skokova i sedam asistencija, vodio je “Jezeraše” do uvjerljive pobjede od 123:100 na gostovanju u Denveru protiv Nuggetsa.

Ekipa iz “Grada anđela” vodila je svih 48 minuta utakmice, čime je prekinula niz od devet uzastopnih pobjeda Denvera. Pored Dončića, LeBron James je dodao 25 poena, devet skokova i pet asistencija, dok je Austin Reaves postigao 23 poena i sedam asistencija.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Slovenac je u dosadašnje tri utakmice za Los Angeles u prosjeku bilježio 14,7 poena, a već na poluvremenu ove utakmice imao je 19 poena.

Prvi strijelac vrlo uravnoteženog napada Denvera, gdje je šest igrača ostvarilo dvocifren broj poena, bio je Aaron Gordon sa 24 poena. Prva zvijezda tima Nikola Jokić ovog puta nije bio na svom uobičajenom nivou kada je riječ o šutu, postigavši 12 poena, ali je ipak zabilježio tripl-dabl sa 13 skokova i 10 asistencija.

Sljedeći meč za lakerse zakazan je za noć sa utorka na srijedu, kada ih očekuje dugo iščekivani okršaj protiv bivšeg Dončićevog tima — Dallas Mavericksa.

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije