Mladi rukometni Zmajevi se vratili u Tuzlu sa trofejem prvaka Evrope B divizije

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine do 18 godina vratila se u BiH, nakon što je osvojila B diviziju Evropskog prvenstva.

Naši mladi rukometaši pobijedili su Latviju 38:26 u finalu Evropskog prvenstva B divizije.Iako su već ranije, plasmanom u finalu, bh. rukometaši ostvarili plasman na EURO 2026, željeli su okončati natup i osvajanjem turnira u Slovačkoj.

Naši rukometaši su redom do finala pobjeđivali Estoniju, Litvaniju i Tursku, a u polufinalu su trijumfovali nad Nizozemskom. Naš Mihajlo Vujadinović je najbolji golman turnira, a Alen Hadžimuhamedović je najbolji srednji bek, dok je nagradu MVP osvojio bh. reprezentativac Alem Hadžić.