Uhapšen Miloš Simović

U toku je utvrđivanje njegovog identiteta i, kako su za B92 juče rekli odgovrni u pravosuđu, a jutros potvrdili i u policiji, odmah nakon tog procesa biće upućen na izdržavanje kazne.

Podsetimo, on je osuđen na 30, odnosno na 40 godina zatvora, zbog učešća u ubistvu premijera Zorana Đinđića i zbog učešća u 19 ubistava, tri otmice i dva slučaja terorizma, koje je počinio kriminalni klan kojem je pripadao.

Simović je član Zemunskog klana za kojim policija intenzivno traga već sedam godina. Hrvatske vlasti su na svojoj teritoriji za njim pojačale potragu pre dva dana, kada je pronađen drugi pripadnik zemunskog klana, Sretko Kalinić.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Kalinić je bio ranjen, a policiji je rekao da je na njega pucao Simović.

U prvoj reakciji, profesor Fakulteta bezbednosti Zoran Dragišić je za B92 rekao da je to dobra vest, koja pokazuje da su državni organi i policije dve države, prevazišle podele.

“Te organizovane kriminalne grupe koje funkcionišu u regionu jugoistočne Evrope predstavljaju zajednički problem ne samo za Srbiju i Hrvatsku, već i za ostale države u regionu”, rekao je profesor Dragišić.

On je dodao da “ovo što se dogodilo u Zagrebu poslednjih dana, od ranjavanja Sretka Kalinića, njegovog hapšenja i poslednjeg hapšenja Miloša Simovića pokazuje da je tačno ono na šta su upozoravali svi ljudi koji prate stanje organizovanog kriminala u regionu, a to je da u regionu organizovani kriminal funkcioniše kao jedna organizacija i da postoje odlične veze između kriminalaca”.

“To pokazuje i slučaj ubistva novinara Ive Pukanića gde je jedna regionalna kriminalna grupa praktično izvršila to ubistvo, prema onome što sad znamo, a i činjenica je da su se najtraženiji kriminalci Srbije skrivali u Hrvatskoj”, objasnio je Dragišić.

Kriminalci se tamo nisu mogli skrivati bez adekvatne logističe podrške, upozorio je Dragišić i rekao da “kada kriminalci dobro sarađuju, to je svakako razlog da i države sarađuju, bez obzira na političke razlike, na neka otvorena pitanja”.

“Ovo su stvari koje su od životne važnosti za svaku državu. Ovo pokazuje da i sama izjava direktora naše policije Veljovića da su nekakve operativne informacije o kretanju ovih kriminalaca razmenjene između srpske i hrvatske policije ukazuju na to da se tu postiže jedan mnogo značajniji i viši nivo saradnje, što svakako može buditi optimizam da će se na kraju sa tim najopasnijim oblicima organizovanog kriminala u regionu izaći na kraj”, zaključio je profesor Zoran Dragišić za B92.

B92

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije