Porodica pritvorene profesorke Marije Vasić kaže da imaju informaciju da je priključena na infuziju i da joj je bolje, prenosi portal 021.rs.
„Mi nemamo konkretnu informaciju, znamo samo da je priključena na infuziju u specijalnoj zatvorskoj bolnici i da joj je bolje. Sve više od toga, šta god da čujete, samo su spekulacije i glasine. Mi, kao porodica i advokati, ne znamo više od toga“, kaže njen sin Milan Čanak.
„Tražili smo je četiri sata“
On je dodao da su u četvrtak četiri sata tragali za njoj, jer nisu znali gde se nalazi.
„Ona je trebalo da bude prebačena odmah iz Novog Sada u Beograd, ali su je očigledno odveli u KCV da bi je stabilizovali koliko toliko kako bi mogla uopšte da dođe do Beograda, jer posle toliko sati štrajka otkazuju bubrezi i mislim da nisu smeli da se igraju sa tim“, dodaje on.
Upitan koji je plan za danas, sin Marije Vasić odgovara da je plan da se „danas, sutra, prekosutra, za nedelju dana ili godinu dana bore da je puste“.
Štrajk glađu
Marija Vasić je u utorak započela štrajk glađu i žeđu.
Nakon što joj se stanje pogoršalo, ona je u četvrtak prevezena u specijalnu zatvorsku bolnicu. Prema rečima porodice, ona u četvrtak nije mogla da stane na noge i jedva je govorila.
Uprava za izvršenje krivičnih sankcija je saopštila da medicinsko osoblje ove službe prati sve vitalne parametre od trenutka kad je stupila u štrajk glađu i žeđu.
Blokada suda
Građani već drugi dan blokiraju zgradu suda sa zahtevom da se privedeni novosadski aktivisti puste iz pritvora na Klisi.
Oni traže da se njima odredi mera kućnog pritvora uz elektronski nadzor. Aktivisti su već duže od dva meseca u pritvoru pod sumnjom da su izvšrili krivično delo pripremanja rušenja ustavnog poretka.
Obrazloženje za produženje pritvora je to da protesti i dalje traju i da bi mogli da ponove krivično delo koje im se stavlja na teret.
Pritvoreno šest aktivista
Šest novosadskih aktivista pritvoreno je sredinom marta, nakon što je na televizijama sa nacionalnom frekvencijom emitovan snimak njihovog razgovora u prostorijama Pokreta slobodnih građana.
U razgovoru su učestvovali aktivista PSG i neformalne studentske grupe Stav.
Posle emitovanja snimka uhapšeno je šest aktivista, dok se još njih šestoro od tada nalazi u bekstvu van zemlje i za njima je raspisana poternica.
Branioci osumnjičenih ističu da postupaka karakteriše niz zloupotrebe, počevši od nelegalno pribavljenog snimka koji kao dokaz ne može da se koristi na sudu, javlja novosadski portal 021.rs.
Nasuprot tome, predstavnici vlasti iz optužuju za terorizam i ugrožavanje života Aleksandra Vučića.