Plan likvidacije Tomislava Nikolića srpske službe bezbednosti otkrile su juče ujutru, nakon čega je doneta odluka o maksimalnom podizanju bezbednosnih mera na mitingu, a zbog ugroženosti lidera SNS pravi se i plan njegovog dodatnog obezbeđenja. Šešelj je likvidaciju Nikolića naredio iz haškog pritvora. Atentat je naložen Luki Bojoviću, koji je, prema dosadašnjim proverama, već spremio ekipu za izvršenje zločina.
Glavnu ulogu u organizaciji ubistva trebalo je da ima Miloš Simović, odbegli pripadnik zemunskog klana, koji je uhapšen 11. juna, dva dana nakon što je hicima iz pištolja ranio Sretka Kalinića, sa kojim se skrivao poslednjih sedam godina. Prema informacijama „Blica“, službe bezbednosti poslednjih sati intenzivno rade na proveri informacije o naređenom ubistvu, a prvi podaci ukazuju na to da su angažovani izvršioci već imali spremljen plan, obezbeđenu logistiku i naoružanje. Trenutno se proverava i na koji način, odnosno preko koga je naređenje o ubistvu Nikolića, predsednik radikala Vojislav Šešelj preneo Luki Bojoviću.
Veza između Šešelja i Bojovića, prema operativnim saznanjima, potiče još iz kontakata koje je, pre ubistva premijera Zorana Đinđića 12. marta 2003, predsednik radikala imao sa vođama zemunskog klana Dušanom Spasojevićem i Miletom Lukovićem. Zbog tih veza Šešelj je sumnjičen i pre 12. marta 2003. godine. U danima pre ubistva premijera, kada je Ljubiša Buha Čume javno počeo da otkriva zločine zemunskog klana, Šešelja je zbog igranja šaha sa Dušanom Spasojevićem prozvao i tadašnji potpredsednik Vlade Dragan Čović. Ubrzo posle tih navoda Šešelj je samoinicijativno otišao u Hag, dvadesetak dana pre ubistva Đinđića. Njegovo ime našlo se i na prvoj krivičnoj prijavi koju je policija podnela zbog ubistva premijera. Prijava protiv Šešelja, koji je već bio u Hagu, kasnije je odbačena.
Pripadnike zemunskog klana, koji su u to vreme uspeli da izbegnu hapšenje, već je preuzeo Luka Bojović, koji je do tada za „zemunce“ dilovao heroin, ali i za njih obezbeđivao vozila za brojne likvidacije konkurenata, počinjenih na beogradskom asfaltu. Pripadnici bezbednosnih službi, koji vode istragu o naručenoj likvidaciji Nikolića, smatraju da je upravo tako i nastala veza Šešelja i Bojovića.
Bojović je, prema operativnim saznanjima policije, postao jatak odbeglih „zemunaca“, glavni logističar u njihovom daljem kriminalnom angažovanju, koje je u poslednjih sedam godina za posledicu imalo više od dvadeset ubistava, ali i osoba koja je nastavila političke veze koje su odranije uspostavile vođe zemunskog klana.
Luka Bojović, koji je u međuvremenu uspostavio blisku vezu sa Darkom Šarićem, ali nastavio da radi i po naređenjima Milorada Ulemeka Legije, prema saznanjima policije, iz Srbije je pobegao odmah nakon što je Sretko Kalinić, čije je ubistvo takođe naredio Milošu Simoviću, preživeo pucnjavu u Zagrebu 8. juna.
Plan za ubistvo pripadnika MUP
Luka Bojović, kako je „Blic“ objavio pre petnaest dana, po naređenju Darka Šarića i Milorada Ulemeka Legije trebalo je da ubije i dvojicu visokih funkcionera MUP Srbije. Jednog zbog istrage protiv Šarića, a drugog zbog akcije u Meljaku 2003. kada su ubijeni Spasojević i Luković.
Blic Online