Naime, preverant koji se godinama lažno predstavljao kao deo crnogorske, makedonske, srpske, mađarske i koje sve ne kraljevske loze, poseduje i svoj zvaični sajt na adresi www.princeofmontenegroandmacedonia.eu.
Već na prvi pogled uočava se da je sajt izrađen vrlo skromno i nevešto. Uzgred, čim uđete na datu stranicu počinje da vam svira aktuelna crnogorska himna “Oj, svijetla majska zoro”.
Od Gaja Julija Cezara i cara Konstantina do Snežane Avramović od Beograda
Černetić je na svojoj zvaničnoj stranici naveo kako je deo Kraljevske kuće Černetić, tačnije da nosi titulu princa od Crne Gore i Makedonije, a ispod sitnijim slovima dodao i Srbije, Albanije i Vojvodine, te kako je naslednik titulara Konstantinopolja, Rumunije i Grčke? Černetić čak piše da je potomak cara Konstantina.
Onima koji se slabije razumeju u monarhije i njihove loze, Stefanova priča uz propratne fotografije može da zvuči vrlo ubedljivo. Ipak, kada zagrebete malo ispod površine, njegova dobro osmišljena prevara počinje da se raspada. Ukoliko uđete u kategoriju “porodično stablo”, videćete da Stefan u stvari potiče ni manje ni više nego od Gaja Julija Cezara.
Da stvar bude tragičnija (ili komičnija), na istoj veb-stranici nalazi se i mnoštvo novinskih članaka i televizijskih priloga o “Njegovom Visočanstvu”, od italijanskih, francuskih, pa sve do crnogorskih medija.
Stefan je od kontakata ponudio samo klasičnu adresu (ulicu i broj) navodno u Atini, ali je naveo da poseduje rezidencije i u Monte Karlu, Beogradu, Moskvi, Milanu, Torinu, Firneci, kao i na Siciliji.
Sumnjiv grb
Pored svog imena i titule Černetić je priložio i grb. Nismo konstatovali heraldičare, ali sudeći prema poznatim i dostupnim grbovima vladarskih crnogorskih loza, onaj Stefanov podseća (jedva) jedino na onaj iz vremena knjaza Danila.
Takođe, grb koji je Stefan koristio na svom diplomatskom pasošu, s druge strane, podseća na onaj Crnojevića i to rad Leonrda da Vinčija.
Potomak srpskog i najeminentnijeg beogradskog plemstva
Sajt “Fake titles and orders” još je ranije upućivao na prevaru gospodina Černetića. Kako pišu, Stefan dolazi iz drevne plemićke porodice, toliko drevne, “da niko sem njega nije ni čuo za nju”. Na ovom sajtu pišu da je Stefan potomak “plemstva Srbije, Hrvatske, Mađarske i Jugoslavije, zatim grofova u Rusiji mađarskog porekla koji žive u Beogradu, te da je u pitanju najstarija i najeminentnija kuća beogradskog plemstva”. Dalje se u njegovoj lozi nižu sve sami plemići, konjički oficiri, diplomate i inženjeri, i odnedavno i univerzitetski profesori (na Politehničkom univerzitetu u Cirihu).
Titula plemića i grb prepoznati su ni manje ni više nego od strane carice Marije Terezije, a ugravirana slova datiraju iz 1.III.1751.
Iz “zvanične rezidencije” u Beogradu, Stefan preuzima niz veoma važnih službenih kraljevskih dužnosti. On daruje i deli titule plemića, viteza, barona, vikonta, markiza, kneza, princa… svima koji su bili dovoljno naivni da poveruju u njegovu autentičnost.
Baveći se aktivnostima Stefana Černetića, otkriveno je i kako je prisustvovao gala večeri u hotelu “Hilton” na Malti na poziv “Njegovog visokog sveštenstva od Malte, prvosveštenika Boga i Duhovnog Velikog Majstora Vrhovnog reda Univerziteta Svetlosti” (???).
Stefan je došao u pratnji princa Kamarana Zampećija di Frolinopolija, ali dinastija Frolinopoli ne postoji upisana ni u jednom istorijskom arhivu.
Ali, vratimo se Stefanu. Istražujući njegovu plemićku pozadinu dolazi se do jednog zaključka – nema je. Sve što se može pronaći na internetu o njemu je gomila linkova sa njegovog zvaničnog sajta, ili profila na društvenim mrežama. Ne postoji adresa njegove rezidencije u Beogradu, niti jedna fotografija, kao ni bilo koje druge kuće u svim gradovima u kojima ih navodono poseduje. Samo navedena adresa iz Atine postoji, ali ni ona nije potvrđena.
Stefan Černetić, ukoliko mu je to uopšte i pravo ime, je lažov i prevarant, što je potvrdila i italijanska policija koja aktivno traga za njim i njegovim saučesnicima. On nije pripadnik nikakve kraljveske ili carske familije, a pogotovo nije njen nosilac. Černetić nema nikakve veze sa kraljevskim kućama Crne Gore, Srbije, Albanije ili bilo koje druge.
Poklon od Putina
Na sajtu lažnog princa izlistane su sve njegove diplome, ordeni, sastanci sa važnim i uvaženim ljudima, kao i mnoštvo poklona. Među njima je i onaj koji je Stefan navodno primio od ruskog predsednika Vladimira Putina, a u pitanju je skupoceni sat. Naravno, vešti prevarant kakav je Černetić lako je na svoju stranicu mogao postaviti fotografiju sata koji zapravo nikada nije primio.
To se odnosi i na sve druge zahvalnice, diplome i pohvale kao i fotografije sa recimo sveštenstvom iz Vatikana.
Među svim tim silnim materijalom nalazi se navodono i pismo iz Bele kuće koje je lično šef osoblja Rens Pribus poslao Stefanu i to u ime predsednika Donalda Trampa.