Oglasio se smijenjeni komandant SAJ-a Srbije: Smijenjen sam jer Vučić nije mogao kontrolisati jedinicu

Komandant Specijalne antiterorističke jedinice (SAJ) MUP-a Srbije Spasoje Vulević potvrdio da je da je smijenjen s funkcije komandanta SAJ-a i da na svoj zahtjev odlazi u penziju, a otkrio je i razlog.

Vulević je agenciji Beta kazao da je u četvrtak donesena nova sistematizacija radnih mjesta i da mu je u petak saopšteno da se na njega kao komandanta više ne računa, jer nije pod kontrolom predsjednika Srbije Aleksandra Vučića.

“Poslije završene vojne gimnazije i vojne akademije proveo sam 33 godine u SAJ-u. Počeo sam kao običan pripadnik jedinice, prošao sve linije komandovanja, a od 2005. godine sam komandant jedinice. U petak 5. septembra su me smijenili i ponudili mjesto savjetnika ministra. Ja sam tu ponudu odbio i na moj zahtjev odlazim u penziju”, rekao je Vulević, prenosi TV N1 Srbija-

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

On je naveo da su ga o smjeni obavijestili ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić i direktor policije Dragan Vasiljević.

“U četvrtak je donijeta nova sistematizacija, a kada se donese nova sistematizacija moraju da se urade nova rješenja za sve pripadnike u Direkciji policije. Prvo se donose rješenja za komandante i načelnike. Dačić i Vasiljević su me pozvali i kazali da na mene ne računaju jer, kako su rekli, predsjednik (Aleksandar Vučić) ne želi da ima oružanu formaciju koja nije pod njegovom apsolutnom kontrolom, i da zbog toga ja više ne mogu da budem komandant”, rekao je Vulević.

Dodao je da mu je Dačić ponudio mjesto savjetnika ministra.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

“Ja sam razmislio i odlučio da tu ponudu ne prihvatim, već sam riješio da odem u prevremenu penziju”, kazao je Vulević.

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije