Objavljen cijeli snimak tragedije na parasejlingu: Tijana (19) preklinjala “Molim vas, hoću nazad”

Smrt Tijane R. (19) iz Novog Sada pokrenula je brojna pitanja.

Nesrećna djevojka na snimku u koji je “Blic” imao uvid moli za pomoć i traži da je spuste.

Redakcija “Blica” došla je u posjed originalnog snimka parasejling vožnje prilikom koje je stradala Novosađanka Tijana R. (19) u Budvi 28. maja 2025. godine. Izuzetno uznemirujući video-snimak, koji traje dva minuta i 43 sekunde, dokazuje da stradala djevojka nije željela sebi da oduzme život, što su mnogi tvrdili i pomislili, već da je dugo molila za pomoć prije nego što se pustila sa kanapa usljed, kako se sumnja, napada panike.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Na snimku se vidi da je Tijana R. prilikom vožnje podignuta na visinu koja se ne može tačno procijeniti, ali djeluje da je veća od 50 metara, kako su prvobitno tvrdili iz agencije za parasejling. Podsjećamo, oni su stradalu Novosađanku angažovali za snimanje reklamnog spota i tom prilikom joj dali promo- vožnju tokom koje je poginula u Budvi.

– Alo – vikala je Tijana.

– Joj, šta je ovo?! Hoću nazad! Kako mi je ovo strašno – vrištala je tinejdžerka dok je rukom mahala u pravcu kamere mlateći nogama.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

– Alo, hoću nazad! Molim vas, hoću nazad, ovo je previše strašno – nastavila je da vrišti Tijana kroz plač.

Tijana je sve vrijeme pokušavala da dozove muškarce sa glisera koji je vukao padobran i sjedište na kojem se nalazila Tijana.

– Nazad! – molila je, a onda je krenula da skida sigurnosni pojas, najvjerovatnije u strahu za svoj život, jer se na tolikoj visini osjećala ugroženo.

Nesrećna djevojka, kada se raskopčala, pokušala je da se rukama zadrži za kanape sedišta na kojem je sedela. Međutim, kanap joj je iskliznuo iz ruke i uz vrisak, ona je pala.

Na video-snimku, u koji je “Blic” imao uvid, vidi se da je prazno s-edište voženo još nekoliko minuta, bez obzira što Tijane R. nije bilo u njemu.

Dan nakon tragedije vlasnik agencije za parasejling oglasio se za “Blic”. On je tada rekao da “Tijana nije pokazivala nikakav strah”.

– Radi se o nesrećnom slučaju čiji je ishod sada svima poznat. Na moju veliku žalost došlo je do ogromne tragedije. Ne smijem da dajem nikakve izjave, nalazim se i sam pod istragom tužioca. Ono što mogu da vam otkrijem jeste da je sigurno riječ o nesrećnom slučaju. Ona nije pokazivala nikakav strah od letenja, prošla je obuku, nakon koje je uslijedila tragedija. Ne znam tačno šta se dogodilo, originalan snimak je odnijela policija tako da ja ne znam šta je ona govorila neposredno prije pada – rekao je vlasnik agencije.

Podsjetimo, Tijani je na plaži u Budvi prišao mladić koji joj je ponudio besplatnu parasejling vožnju, a ona je zauzvrat trebalo da snimi reklamni spot za ovu agenciju za vodene sportove u Budvi.

Vlasnik agencije za vodene sportove M.K. uhapšen je nekoliko dana poslije tragedije.

Stručnjaci su u razgovoru za “Blic” objasnili da je Tijana R., kako se pretpostavlja, doživjela napad panike jer je osjetila da joj je život u opasnosti.

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije