Oni će izraziti svoje nezadovoljstvo na javnoj raspravi 16. februara jer su kako kažu za BUKU "zabrinuti za zdravlje naše djece i svih mještana ovog naselja. Kako naglašavaju, svakodnevne eksplozije ugrožavaju njihove kuće i objekte.
Investitor "Integral inženjering" podnio je Zahtjev za odobrenje Studije uticaja na životnu sredinu za projekat eksloatacije tehničkog građevinskog kamena – krečnjaka na kamenolomu "Planina" – Banja Luka. Studiju je izradio Institut za građevinarstvo IG iz Banjaluke.
Javni uvid u nacrt studije mještanima je omogućen do 3.marta u prostorijama Mjesne zajednice Karanovac.
Građani mogu u roku od 15 dana od dana održavanja javne rasprave da izvrše podnošenj pismenih mišljenja i primjedbi o zahtjevu i nacrtu Studije uticaja na adresu Ministarstva za prostorno uređenje, građevinarstvo i ekologiju Republike Srpske, Grada Banjaluka i Instituta za građevinarstvo IG d.o.o. Banjaluka.
Mještani ističu za BUKU kako je vrijeme da se ujedine i usprotive otvaranja kamenoloma "Planina".
Godinama gutamo prašinu i slušamo eksplozije, a veći prirodni izvori sa kojih smo nekad vodi pili, su nestali usljed rastresanja tla prilikom miniranja bušotina. Naša naselja, Karanovac i Jagare, imaju 550 domaćinstava, 550 kuća. Otvoren je rafting centar, na samo 300-400 metara od kamenoloma je otvoren veliki dom za starija lica, u neposrednoj blizini je vodozahvat Vodovoda, iz kojeg pije vodu čitava Banjaluka, a sve to sad treba uništiti da bi se neki bogatili" kažu za BUKU mještani ovog dijela Banjaluke.