Zločin bez kazne: Glumca brutalno pretukli huligani, čuveni Maksa pao u komu iz koje se NIKADA NIJE PROBUDIO

Glumac Dragan Maksimović Maksa umro je prije 25 godina, a od posljedica stravičnog prebijanja.

Dragana su pretukli huligani, a on je nakon dva mjeseca podlegao povredama.

Naime, slavni glumac pretučen je 18. novembra 2000. u nekadašnjem restoranu “Beli grad” jer su huligani, nakon izgubljene utakmice, zbog njegove tamnije puti pomislili da je pripadnik romske nacionalnosti, što im je bio dovoljan razlog za ovaj zvjerski napad.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Maksa je bio astmatičar, dijabetičar i operisan od katarakte, pa im se nije suprotstavio kako bi zaštitio svježe operisano oko. Vlasnik restorana nije pritekao u pomoć gostu u nevolji, već ih je sve istjerao na ulicu, gdje je nastavljeno nemilosrdno udaranje glumca naočigled prolaznika, koji su okrenuli glavu od bespomoćnog sugrađanina.

Nakon što su nasilnici pobjegli sa lica mjesta, Dragana je rođak odvezao u Urgentni centar, gdje su ustanovljeni prelomi butne kosti i karlice. Početkom februara on je pao u komu iz koje se nikada nije probudio.

Nije htio da indentifikuje napadače

Maksimović je do posljednjeg momenta odbijao da identifikuje napadače, tražeći “da se ovi mladi ljudi ne hapse”, te mladići koji su zaslužni za njegovu smrt do danas nisu identifikovani.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Na mjestu na kom se dogodio incident postavljena je spomen-ploča posvećena ovom glumcu

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije