Vajnstin se nagodio za više od 25 miliona dolara, ne mora ni da prizna krivicu: Ipak ga čeka odvojeno suđenje zbog silovanja

Nagodba će privesti kraju skoro sve građanske tužbe glumica i bivših zaposlenih koje su protiv Vajnstina podnele tužbu. Sam Harvi Vajnstin neće iz svog džepa dati ni centa oštećenima, niti će priznati krivicu, što je izazvalo razočaranje i bes kod nekoliko uključenih žena, prenosi Gardijan.

Osiguravajuće kompanije koje vode stečajni postupak sada već bivšeg filmskog studija “Weinstein Co”, platiće obeštećenje. Sam Vajnstin, međutim, čeka odvojeno suđenje zbog silovanja i seksualnog napada sledećeg meseca. Ova parnica odvojena je od krivičnih prijava s kojima se Vajnstin suočava u Njujorku, gde je optužen za seksualno zlostavljanje dve žene, jedne 2006., a druge 2013. godine, prenosi BBC.

Vajnstina je optužilo više od 70 žena za seksualno zlostavljanje. Vajnstin je odbacio sve optužbe i rekao da su se svi seksualni odnosi dogodili uz pristanak.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Suđenje je zakazano za 6. januara 2020. godine.

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije