SOLIDARNO: Rojava International Film Festival u Banjaluci i drugim gradovima regije

 

Poziv organizatora iz Banjaluke prenosimo u cijelosti:

Svim filmoljupcima, aktivistima, kolektivima i pojedincima koji podržavaju i svakodnevno žive vrijednosti revolucije u Rojavi!

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Od 2015. godine filmska komuna u Rojavi radi u smjeru reaproprijacije mozaika kultura stanovnika regije, kroz filmsku produkciju i projekcije. Četiri godine, unatoč ratu, embargu i oskudici, komuna organizira filmski festival želeći demokratizirati umjetnost i rekonstruirati društvo u regiji.

Četvrti međunarodni Rojava film festival trebao bi započeti 13. novembra/studenog 2019. godine, no zbog turske invazije realizacija festivala ostaje neizvjesna. Kao rezultat toga, organizatori festivala uputili su poziv za solidarnost kroz istodobnu izvedbu festivala u cijelom svijetu. Pozivamo vas da nam se pridružite 13.11.2019. na međunarodnom Rojava film festivalu, te da na taj način pokažemo solidarnost sa žiteljima Rojave u borbi sa daleko moćnijim  opresorom.

Na jugoslovenskom području festival će se održati u Skopju, Beogradu, Banjaluci, Sarajevu, Puli, Mariboru i Ljubljani.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Ove godine tema festivala su filmovi koji prikazuju priče inspirirane šarolikim mozaikom kultura koje koegzistiraju na sjeveru i istoku Sirije. Filmovi protežiraju ideju kulturnog suvereniteta koji je
dijametralno suprotan svakom obliku kolonijalizma, centralizma, nacionalizma, militarizma i patrijahata.

Filmovi na festivalu pretežito su kratkometražnog karaktera.

Festival otvaramo prezentacijskim videom filmske komune u Rojavi i intervjuom s organizatorom festivala.

Web stranica organizatora filmskog festivala u Rojavi: https://rojavaiff.com/

Sve projekcije biće s engleskim titlovima.

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije