Ljubitelji fudbala koji dobro pamte period od 1980. do 1990. možda se sjećaju igrača Arsenala, Nujkasla i Kvins Park Rendžersa, koji je, dok je nosio dres “topdžija”, bio jedan od najbolje plaćenih igrača ovog kluba. Nekada je imao sve, karijeru i veliko bogatstvo, od kojeg danas nema ni traga.
Izgubio je kuću i imovinu, a otkrio je da je čak od prijatelja tražio tablete kako bi okončao život, samo nekoliko nedjelja pošto je prenoćio u policijskoj stanici zbog svađe sa djevojkom Deniz Malins u alkoholisanom stanju.
On je u emotivnoj ispovijesti za “The Sunday Mirror” kazao da se nikad nije oporavio od razvoda od supruge Elen, sa kojom ima troje djece, a sve je opisao još 2008. godine u autobiografiji.
“Novac, bivša žena, mnogo je stvari koje je trebalo bolje da uradim, sve je ovo moja greška. Ne želim više da živim ovako užasno kao do sada. Izgubio sam suprugu, što me i dalje boli, bila je predivna, a sada mi je potebna pomoć. Nadam se da ću poslije svega sačuvati život”, rekao je Sansom.
On je na vrhuncu karijere zarađivao 1.200 funti nedjeljno, živio je u kući koja je koštala milion funti, dok je kao lijevi bek za reprezentaciju Engleske odigrao 86 mečeva između 1979. i 1988. godine.
Problemi s alkoholom počeli su već poslije 21. rođendana (oženio se sa 20), u alkoholisanom stanju dolazio je na treninge, a apeli Elen, koja se čak obraćala menadžeru kluba Džordžu Grejemu, nisu donijeli nikakav rezultat.
Sa odlaskom iz Arsenala počela je da se razvija ekstremna zavisnost o alkoholu, a posljedica je potpuno otuđivanje od najbližih. Do sada je na vino trošio 622 funte mjesečnih primanja na ime učinka u reprezentaciji, što je dobijao od Asocijacije profesionalnih fudbalera.
Ova organizacija je prethodne nedjelje odlučila da mu pomogne, pa mu je omogućen klinički tretman u narednom periodu.